Home » Universitatea Emaus » Consultanții Universității Emaus: Prof. dr. Ilie Bădescu, Prof. dr. Petre Anghel

BALASAfreedom-in-the-aquarium-sabin-balasa-1346448342_b

(Pictură de Sabin Bălașa)

Universitatea Emaus este un model de universitate on-line. Conținuturile sale se desprind din „Nova scientia”, care este una cu „Știința prin ochii credinței”, o direcție afirmată mai ales în SUA (fizica prin ochii credinței, biologia prin ochii credinței, economia prin ochii credinței, sociologia prin ochii credinței, antropologia prin ochii credinței, afaceri prin ochii credinței, arta prin ochii credinței etc.) dar și în Europa de Răsărit, în Rusia cu deodebire, dar și în Grecia, în România etc. Universitatea Emaus s-a născut din îndemnul de a urma, împreună cu cei interesați, calea spre noua știință cu cele patru domenii ale aplicațiilor sale: natura, viața, omul, societatea.

Conținutul materialelor (rapoarte, studii etc.) care sunt postate pe site este destinat consultarii gratuite a oricaror persoane sau institutii și poate include informații legal protejate, proprietate a autorilor. Vă informăm că utilizarea materialelor postate pe site fără indicarea sursei este interzisă și poate atrage răspundere legală. Dacă ați primit aceste materiale din greșeală vă rugăm să le ștergeți din sistemul Dumneavoastră. Răspunderea pentru conținutul materialelor postate revine exclusiv autorilor. Vă mulțumim!

The content of the materials (reports, papers etc.) which are posted on this site is intended solely for the free use of those who, individuals or institutions, are interested in and may include legally privileged information, property of authors. You are hereby notified that any redirection, copying, distribution or taking any action in reliance on the contents of this information by not mentioning the source or without the agreement of the issuer is strictly prohibited and determines legal responsibility. If you received these messages in error please delete them. The responsibility for the content of the materials posted on the site falls exclusively on their authors. Thank you!

Consultanții Universității Emaus,

Prof. dr. Ilie Bădescu, Prof. dr. Petre Anghel